1. Vyzkoušej nový server Greggit právě nyní!
  Co na něm nalezneš? GregTech v celé své kráse, výpravy do vesmíru a další! Započni s námi průmyslovou revoluci...

Uzamčení serveru

12 Září 2015
Uzamčení serveru
 • Titan Realms - Hráčské servery
  Zde nalezneš veškeré důležité informace, které se týkají
  hráčských herních serverů Titan Realms

  [IMG]

  Každý majitel by měl být zodpovědný vůči svému serveru a určit si, zdali jeho server je pouze pro vybrané kamarády a nebo mu nevadí, zdali se na serveru ukáží i cizí hráči, které nezná a kteří mohou potenciálně dělat nepořádek.

  Z bezpečnostního hlediska velice doporučujeme si server uzamknout pomocí whitelistu, který zabrání připojování hráčům, kteří nejsou přidáni na whitelist seznam. Seznam odemknu, nebo uzamknu příkazem /whitelist on (server je uzamknut) nebo /whitelist off (server je otevřen). Pokud je server uzamknut, tak se na něj dostanou pouze hráči, kteří jsou přidáni na whitelist seznam. Pokud chci přidat nějakého hráče na seznam, tak musí být ve chvíli přidání na serveru a napsat příkaz /whitelist add NICK, pokud jej potom budu chtít ze seznamu odebrat, tak stačí kdykoliv napsat příkaz /whitelist remove NICK. Jméno hráče se musí napsat přesně i včetně malých a velkých písmen! Pokud nechceš zadávat příkazy ručně a dopustit se tak chyby, tak použíj příkaz /manager.

  Nezapomeňte, že na server se mohou hráči připojit i pokud je server offline (vypnutý). Stačí znát jméno majitele a použít na Realms Lobby příkaz /realms join NICKMAJITELE a server se jim automaticky zapne - to je funkce, která dovoluje ostatním hráčům si server zapnout pokud majitel není zrovna k mání a chtějí pokračovat ve stavbě na serveru. Proto jak bylo řečeno výše, doporučujeme mít zapnutý whitelist, který poté nedovolí nikomu nepovolanému se na server připojit pokud jste offline a svůj server si "nehlídáte".

  Za škody a potenciální problémy, které mohou vzniknout nezabezpečeným serverem opět zodpovídá majitel onoho daného serveru a nelze požadovat po MC Titan projektu jakékoliv náhrady a pomoc při opravě potenciálních škod, či úlevu při porušení pravidel. POZOR - každý nově založený server je vytvořen s otevřeným whitelistem!