1. Vyzkoušej nový server Greggit právě nyní!
  Co na něm nalezneš? GregTech v celé své kráse, výpravy do vesmíru a další! Započni s námi průmyslovou revoluci...

Jak spravovat svůj server

8 Říjen 2017
Jak spravovat svůj server
 • Titan Realms - Hráčské servery
  Zde nalezneš veškeré důležité informace, které se týkají
  hráčských herních serverů Titan Realms

  [IMG]

  Každý server se spravuje pomocí meníčka na Titan Realms Lobby, které je k vidění u modrého NPC. Toto menu mohou používat pouze hráči, kteří si zakoupili jeden z premium účtů. Čím lepší premium účet, tak tím více možností mají (více v premium sekci výhod). V tomto menu nalezneme následující funkce.


  [IMG]


  Zapnutí serveru
  • Zapne server, který je offline. Tato operace trvá cca 15 sekund, tak je potřeba chvilku vyčkat, než se server opravdu nastartuje. Zároveň se toto tlačítko dá použít pro teleportaci/připojení na svůj server. Toto tlačítko funguje pouze pokud hráč má vytvořen serveru.
  Vypnutí serveru
  • Pokud chci vypnout server a případně vyhodit všechny hráče, kteří jsou online na mém serveru, tak pro to slouží tato funkce. Toto tlačítko funguje pouze pokud hráč má vytvořen serveru.
  Vytvoření serveru
  • Jestliže ještě nemám vytvořen server, tak přes toto tlačítko se to dá rychle zařídit. Vytvoření serveru trvá cca 30-45 sekund a při vzniku se mu vygeneruje unikátní krajina. Logicky pokud již mám server vytvořen, tak nemohu vytvořit další do té doby, dokud svůj aktuální server nesmažu ručně, nebo mi nevyprší herní čas a server se nesmaže automaticky. Pozor, aktuální kapacita hráčských serverů je 27, proto se může stát občas, že při zaplnení této kapacity nepůjde po nějakou dobu vytvářet nové servery, dokud se neuvolní kapacita. V takovém případě stačí vyčkat nějakou dobu (hodinu, dvě, ...), než se nějaké místo uvolní.
  Smazání serveru
  • Pokud již nechci vlastnit server, nebo nejsem s aktuálním serverem spokojen, tak jej lze lehce smazat a opětovně založit nový. POZOR - se smazáním serveru se logicky smaže veškerý jeho obsah, stavby, nastavení, mapa, zakoupené sloty a herní čas, proto si dobře rozmysli, zdali chceš server smazat, jelikož tato akce je nevratná! Jakmile se daný server smaže, tak již nelze obnovit - pouze založit nový.
  Zakoupení slotů
  • Každý vytvořený server je nastaven se startovními 4 sloty, které by měli stačit drtivé většině hráčů, kteří na server chtějí pozvat pár kamarádů. Pokud avšak je potřeba svýšit limit svého serveru, tak lze dobrovolně zakoupit nové sloty za Tokeny. Cena jednoho slotu navíc je 5 Tokenů / slot a tímto se server dá navýšit až na 128 slotů. S každým zakoupeným slotem se zároveň zvětšuje operační paměť (RAM) serveru o 64MB, což teoreticky zvětšuje i výkon serveru. Sloty se dají logicky zvýšit pouze, pokud máte vytvořený server!
  Zakoupení herního času
  • Každý server je omezen tzv. herním časem. To je čas, po který server bude normálně aktivní, přístupný a bude si uchovávat obsah vytvořený majitelem a hráči. Každý nově vytvořený server má přidělen herní čas v závislosti na majitelovi herním ranku (viz premium výhody). Pokud logicky herní čas vyprší, tak se herní server automaticky smaže i s jeho obsahem a hráč si opětovně může vytvořit nový server se startovním časem zdarma. Pokud ovšem nechce dokola vytvářet server a přicházet o jeho obsah, tak si může majitel serveru dokoupit herní čas za Tokeny. Herní čas se logicky dá navýšit pouze, pokud je vytvořen server.
  Nastavení Realms MOTD Zprávy
  • Každý server si může nastavit zprávu, která se bude ukazovat všem hráčům v menu při výběru hráčkých serverů. Tato zpráva může mít maximálně 32 znaků a slouží hlavně pro popis serveru ostatním spoluhráčům, aby věděli, co mohou od serveru očekávat a proč se na něj připojit.
  • MOTD Zpráva se nastavuje ingame přímo na svém hráčském serveru majitelem pomocí příkazu: /realmsmotd zpráva
Uživatelům iAlmansauri, kozelosel007 a rdim se toto líbí.