1. Vyzkoušej nový server Greggit právě nyní!
  Co na něm nalezneš? Technické stroje, létání do vesmíru a další! Započni s námi průmyslovou revoluci...

EVENT: Kdo přežije? Nutná zpětná vazba od vás!

Diskuzi v 'Pokécloud' začal Petr_17, 5 Říjen 2019.

 1. Offline

  Petr_17 Pokécloud Hlavní Moderátor

  • MC Titan Moderátor
  Zaregistrován:
  23 Únor 2014
  Počet Zpráv:
  700
  Obdržená lajknutí:
  359
  Reputační body:
  829
  Zdravím všechny z Amsterdamu :). V poslední době jsem nalez zalíbení v soutěži Kdo Přežije/Survivor. A jak název tématu napovídá, napadlo mě, uspořádat podobnou akcičku zde na Pokecloud serveru.

  Než vůbec budete číst dále, berte prosím na vědomí, že toto téma neslouží k zápisu na event a ani neznamená, že se tento event někdy uskuteční! Toto téma je tu primárně proto, abych získal nějakou zpětnou vazbu od komunity a na základě toho se rozhodnu, zda má vůbec cenu něco takového dělat.

  Co to je Kdo přežije?/Survivor?
  Hned na začátku se přiznám, že ze skutečného ''IRL'' Survivora jsem viděl asi jen cca 2 série. Vycházím primárně z MC adaptace, která je k nalezení na YT.

  Aby jsme si ale shrnuli základní princip této soutěže pro ty, co nemají nejmenší páru, o co se jedná:
  Hráči jsou rozděleni do 2 ''kmenů'' Tyto kmeny proti sobě soutěží ve výzvách.Výzvy se dělí do dvou kategorií:

  Výzva o odměnu
  Vítězný kmen získá nějaké hodnotné věci, které mu pomohou v postupu ve hře/zpestří herní život.

  Výzva o imunitu
  Vítězný kmen získává takzvanou imunitu. To znamená, že všichni členi daného kmenu úspěšně postoupí do dalšího kola hry. Naopak poražený kmen čeká kmenová rada, kde mezi sebou příslušníci poraženého týmu pomocí hlasování vyberou jednoho z nich, který ve hře skončí.

  Sloučení
  Poté, co se tímto způsobem zredukuje počet hráčů +- na polovinu, dojde ke sloučení zbylých hráčů z obou kmenů do jednoho nového kmene a hra pokračuje. Jen místo toho, aby spolu soupeřily 2 kmeny, hrají účastníci proti sobě navzájem.Další změna v této fázi je Výzva o imunitu, kdy imunitu (a tedy ochranu před vyřazením na kmenové radě) získá pouze hráč, který vyhraje danou výzvu. Všichni hráči, kteří jsou vyřazeni během této fáze se stávají členy poroty. Ta na konci hry, kdy zbudou pouze 2-3 hráči vybere hlasováním vítěze celé hry.

  Skryté imunity
  Aby to nebylo tak jednoduché, během celé hry mají hráči možnost získat Skryté symboly imunity. Ty jsou schované v herních lokacích a hráči je musí najít. Zpravidla je alespoň jedna umístěna v táboře každého kmenu a dále na různých místech během soutěže. Zpravidla je k nalezení dané imunity potřeba nápověda, kterou hráč může vyhrát/koupit/ukrást v nějaké určité části hry. Pokud hráč najde skrytý symbol imunity, může ho zahrát na kmenové radě a veškeré hlasy proti němu se nepočítají. Může ji zahrát i za jiného hráče nebo ji dokonce někomu přímo darovat. To záleží čistě na daném člověku. Skrytá imunita je ale pouze na jedno použití, takže ať hráči pomůže a nebo ji zahraje úplně zbytečně, tak o ni přijde. Pokud hráč držící imunitu vypadne dřív, než ji stihl zahrát, imunita opouští hru společně s ním.

  Hra obnáší další spousty možností, jako je například promíchání kmenů, různě speciální eventy atd. O těch se tu ale nebudu dále rozepisovat, protože jejich rozsah je takový, jaká je fantazie pořadatelů.


  Jak funguje kmenová rada/vyřazování hráčů?
  Výše jsem popsal, jak se na kmenovou radu dostat. Teď nadešel čas si vysvětlit, jak tento proces vlastně funguje.

  Každý hráč má 1 hlas, který může dát komukoliv, kromě jeho samotného a hráče, který vyhrál individuální imunitu.

  Chodí se po jednom tajně hlasovat. Je na vás, jestli si pak vykecáte, kdo hlasoval pro koho, ale na kmenové radě se toto neřeší.

  Poté co všichni hráči odhlasují je prostor pro hráče, kteří mají skrytý symbol imunity, aby ho zahráli. Pokud tak učiní, hlasy pro danou osobu se nepočítají.

  Osoba s největším počtem hlasů vypadává ze hry.

  Pokud dojde k remíze, hlasuje se znovu a to pouze pro hráče, mezi kterýma došlo k remíze. Pokud opět dojde k remíze, dojde na tahání kamenů.

  Tahání kamenů je ve své podstatě náhodný výběr, který určí kdo půjde domů. Neúčastní se ho hráči, kteří jsou krytí imunitou a ani hráči, u kterých při daném hlasování došlo k remíze.


  Tak, tímto jsem myslím vysvětlil základy této soutěže. Pokud by stále někdo tápal, doporučuji se podívat sem: https://www.youtube.com/user/SurvivorMinecraft1/videos


  Jak by to fungovalo zde na Pokecloudu?
  To co bude napsáno dále, berte pouze jako návrh. Cokoliv se může změnit, pokud by se vám něco nelíbilo/měli jste nápady na zlepšení, pište do tohoto tématu.

  Hráči budou rozděleni do 2 kmenů. Každý kmen dostane přidělené určité území na serveru, kde se mu vytvoří claim. Budou do něj mít přístup pouze členové daného kmene.
  Hráči si nemohou přinést do hry nic, co mají normálně získáno na serveru => začínají od nuly. Dostanou nového startera a vše si musí získat sami. toto pravidlo platí i obráceně, hráči si nesmí vynést z této oblasti nic, co zde získají, pokud nebude řečeno jinak.
  Expit pokemony a chytat pokemony, které chcete používat v soutěži, můžete pouze v oblasti tábora/přidělených lokacích/pomocí rare candy, které získáte během výzev.

  V předem daných časech, na kterých se shodne po začátku eventu, budou probíhat výzvy o imunitu a odměny. Když hráč nepřijde, je to jeho problém.

  Výzvy by měly různé podoby. Parkur, Bludiště, Otázky, Poke turnaje, NPC dungeon.. cokoliv.

  Odměny
  Tahle sekce asi většinu z vás zajímá nejvíce :D
  Ještě nebudu psát, co by kdo dostal, ale logicky, čím dál se hráč dostane, tím víc vyhraje.
  Předběžný návrh rozdělení odměn:

  Hráči, co vypadnou před sloučením: NIC

  Hráči, co vypadnou po sloučení: Část kmenového majetku + nějaká odměna k tomu

  TOP 3-2: Speciální odměna, kterou zatím nebudu zvěřejňovat

  Vítěz: Logicky... velká odměna, když to vyhraje, že? :D

  Požadavky po hráčích!
  Jak asi vyplývá z pravidel, tento event je náročný jak na přípravu, tak na provedení, proto jsou tu jisté věci, které by jste měli být schopni splnit, pokud uvažujete o účasti.

  AKTIVITA: Chodit na výzvy. Když nepřijdete, je to sice váš problém, ale kazíte tím hru i ostatním.
  KOMUNIKACE: Nejlépe Teamspeak + mikrofon. Neříkám, že je nutné tam být pořád, ale je mnohem pohodlnější se s hráči domlouvat slovy, než mlátit do klávesnice.
  ROZUMNÝ PŘÍSTUP: Věkové omezení pro tuto soutěž není, ale chtěl bych vás poprosit, aby když do toho půjdete, jste k tomu přistupovali rozumně. Tedy, nenadávat si, nerozbíjet hru, nehrát jen na to, kdo je s kým kamarád, ale skutečně alespoň trochu při kritických momentech hry uvažovat atd. Zároveň berte v potaz, že tato hra je o podrazech, schopnostech a strategii. Každý hráč může mít jiný přístup. Pokud víte, že by vás brutálně naštvalo, kdyby vás támhle Pepík podrazil, protože chce mít jistotu ve finálové trojce, tak do toho radši nechoďte. Nechci, aby se nám tu rozhádala půlka serveru.
  FAIRPLAY: Psal jsem to již nahoře, budete hrát bez věcí, co na serveru máte. Sice má AT prostředky, jak zjistit, že podvádíte, ale ne na všechno se dá přijít hned a včas. Proto bych vás chtěl poprosit, aby jste hráli poctivě. Kdokoliv, koho bych přistihnul, že podvádí skončí jak s vyloučením z eventu, tak i z Banem.
  BONUS - NATÁČENÍ?: Pokud by s tím většina souhlasila, je možné celou hru zdokumentovat, aby se pak na konci všichni mohli podívat, jak to probíhalo :)


  Kdy by se tento event konal?
  Jak už jsem psal několikrát, toto je pouze průzkum. Pokud by ale zájem byl, chtěl bych, aby se tento event odehrál v rozmezí listopad - leden. Jelikož tento rok maturuji a později budu mít jiné starosti.

  Délku samotné soutěže bych viděl cca na 2-3 týdny, kdy by se hrálo během předem domluvených dnů.


  Tak, to je všechno, pokud budu mít nějaké další dodatky, napíšu je dále v tématu.
  Pokud máte jakékoliv nápady, připomínky, problémy, úpravy, pište sem do tohoto tématu, rád si je přečtu a zakomponuji. Zároveň sem i pište pokud by jste měli zájem se eventu na tento způsob zúčastnit.

  Všem, co to dočetli až sem, gratuluji! :D
  Petr_17
  Uživatelům Ancarie, TaisuJahoda, Kalif_ a 1 dalšímu se toto líbí.

 2. Offline

  FNAF Raptor Registrovaný hráč

  Zaregistrován:
  21 Květen 2017
  Počet Zpráv:
  28
  Obdržená lajknutí:
  2
  Reputační body:
  253
  Super nápad, ak sa to uskutoční tak sa hlásim.
  Uživateli TaisuJahoda a Petr_17 se toto líbí.
 3. Offline

  TaisuJahoda Registrovaný hráč

  Zaregistrován:
  8 Říjen 2019
  Počet Zpráv:
  1
  Obdržená lajknutí:
  1
  Reputační body:
  71
  Skvělý nápad, Petře. Fandím tomuto malému projektu a pevně věřím, že se ti jej podaří zrealizovat!
  Uživateli Petr_17 se toto líbí.
 4. Offline

  ege_hakan Registrovaný hráč

  Zaregistrován:
  18 Březen 2015
  Počet Zpráv:
  2
  Obdržená lajknutí:
  4
  Reputační body:
  71
  Petře velice zajímavý nápad rád bych se zůčastnil jestli by se vyřešil problém s nesnášenlivosti hráču v dnešní době je na serveru dost velký problém.
  Uživateli TaisuJahoda a Petr_17 se toto líbí.
 5. Offline

  Petr_17 Pokécloud Hlavní Moderátor

  • MC Titan Moderátor
  Zaregistrován:
  23 Únor 2014
  Počet Zpráv:
  700
  Obdržená lajknutí:
  359
  Reputační body:
  829
  Ege dík za zpětnou vazbu. Samozřejmě s tímhle problémem jsem lehce počítal už jak jsem to téma psal. Myslím, že když si nad tím AT sedne na pár minut, tak se dá celkem dobře vymezit, kdo koho nesnáší a kdo je s kým nejlepší kamarád (neříkám že je to 100%, ale tak i v IRL seriích si ne všichni sednou). Kmeny se vytvoří tak, aby takovéhle problémy nenastaly. Ve sloučení to je už pak celkem jedno, protože pokud nad tím hráči budou alespoň trochu uvažovat, tak už se musí zapojovat i strategie a někdy je prostě lepší vyhodit Pepíka, kterého máš rád, ale je to hrozba, než Frantu, který je pomalu tvá nemesis, ale je špatnej ve výzvách a lehce ho zmanipuluješ, aby hlasoval v tvůj prospěch :D
 6. Offline

  elephante Registrovaný hráč

  Zaregistrován:
  23 Září 2019
  Počet Zpráv:
  2
  Obdržená lajknutí:
  0
  Reputační body:
  53
  - Event na 2-3 týdny? Když lidi nedojdou na turnaj kde na ně čeká team, proč by měli chodit na event kde na ně čeká kmen?
  - Kolik máš v plánu mít členů v jednom kmeni? Když to přeženeš tak to bude jen banda opic co se pohádají dříve než si něco zahrají
  - Z eventu cítím dost silný teaming, ať už v kmeni tak i mimo kmen aneb ./msg pepa dam ty legendu kdys ho vihodis
  - Co když ti nedojde 1-2 hrači ale třeba 3-4 z jednoho kmene? Budeš hledat náhradníka z lidí co jsou online? Jak je pak odměníš když nebudou součástí eventu? Nebo zrušíš ten den soutěž a ti co poctivě přišli utřou hubu?
  - Za mě: Nápad zajimavý ale neproveditelný, dopadne to tak že se nesejdou lidi a že se urazí a budou to celý bojkotovat. To je tak +- vše co mě napadlo. #mírvsrdíčku
 7. Offline

  Petr_17 Pokécloud Hlavní Moderátor

  • MC Titan Moderátor
  Zaregistrován:
  23 Únor 2014
  Počet Zpráv:
  700
  Obdržená lajknutí:
  359
  Reputační body:
  829
  Díky za zpětnou vazbu. K tvým připomínkám:

  1. Lidí v kmeni bych chtěl mít tak 7-8, víc ne. Když se bude někdo chovat jak pako a bude tím štvát okolí, tak logicky rychle skončí. Nikdo nebude chtít mít v týmu někoho, kdo jen nadává, sabotuje atd.

  2. Teaming... Potřebuješ většinu v kmeni, takže to, že oblbneš jednoho člověka neznamená, že máš vyhráno. Nevidím v tom tak velkej problém. A řekněme si upřímně... už v tolika eventech se na tomhle serveru dalo uplácet a nikdo to nedělal... tohle mi prostě připadá jako extrémní případ situace, ke které pravděpodobně ani nedojde.

  3.Proč by lidi měli chodit na event? Jednoduchá odpověď: Vidina velké výhry. Jelikož se jedná o velký a komplexní
  event, tak můžu nabídnout velkou odměnu i v podobě shiny poke s full ivs/hidden ability/legendy + samozřejmě všechno co hráči získají během eventu. Pokud někdo bude afkovat, je to jeho mínus a dělá ze sebe jen terč, protože aktivní hráči radši vyhodí afkera, než aby se mlátili mezi sebou. Tím že ty nehraješ, potápíš v tomhle případě pouze sebe a ne ostatní.

  4. No... tohle je až moc extrémní situaci, když bych měl brát v potaz, že nepřijde čtvrtina hráčů. Ale řešení je prosté. Výzva se bude hrát stejně, akorát kmen, co má víc lidí posadí někoho ''na lavičku'' a budou hrát v počtu, který odpovídá druhému kmeni. Když bude výzva, kdy je třeba 5 úseků a přijdou 4 hráči, tak někdo poběží 2x. Afkeři pujdou sami proti sobě. Když nebudeš chodit, tak tě ostatní vyhoděj.
  Uživateli TaisuJahoda se toto líbí.
 8. Offline

  elephante Registrovaný hráč

  Zaregistrován:
  23 Září 2019
  Počet Zpráv:
  2
  Obdržená lajknutí:
  0
  Reputační body:
  53
  - Jak píšeš, je to velký event s velkou výhrou proto se bude uplácet a to nejen v průběhu eventu kdy je to " v pořádku" ale hlavně mimo a pak si budou lidi ztěžovat že ten mu nasliboval hory doly ale nic nedostal. Takže dopadnou tak že budou naštvaní na něj protože ho podvedl, na adminy protože to nebudou řešit a ti rozumnější na sebe protože se nechali podvést.
  - Když uvidím že mám v kmeni 4 lidi se stejným prefixem před jménem a jeden z nich mi napíše vyhoď lojzu a po první kmenové radě dostane lojza 5 hlasů, tak lidem podvědomě dojde že jsou jedni z dalších na řadě a řeknou si že už nemá ani cenu chodit.
  - Vidina teamového eventu je fajn a rád bych se jí zúčastnil, ale ne v téhle podobě
 9. Offline

  Petr_17 Pokécloud Hlavní Moderátor

  • MC Titan Moderátor
  Zaregistrován:
  23 Únor 2014
  Počet Zpráv:
  700
  Obdržená lajknutí:
  359
  Reputační body:
  829
  1. Takže k bodu 1 napíšu ještě jednou to co sem psal v minulém příspěvku: V minulosti se na serveru pořádalo spousta eventů s velkými odměnami a nikdy se nikdo neuplácel. Konkrétně jednu takovou sérii turnajů jsem pořádal osobně a dalo se nádherně domluvit, aby lidi dostali určitý počet bodů z turnaje a skončili tak na nějakém místě. Nestalo se tak a já nevidím důvod proč by tomu mělo být tak zde. A navíc se na takovéhle pofiderní transakce dá jednoduše přijít a v tom případě by samozřejmě viník dostal banán a hlasování by se opakovalo.

  2. áchjo, starej dobrej rankismus. A to jsem si myslel, že takovýhle věcí jsme se zbavili už před pár lety... nu ale k věci. Zaprvé, nechápu, proč to, že lidi mají rank, by mělo znamenat, že jsou spolu. Tahle hra je o schopnostech jedince a ne o tom, kdo zaplatil kolik za pokemastera. Možná jsem tě špatně pochopil, v tom případě se omlouvám. Vyznívá mi to však tak z té zprávy. K druhé části tvého bodu. Heslo Survivora je : Outwit, Outplay, Outlast (tedy v češtině něco jako.. Přechytrač, přehraj, přežij) Lidi mezi sebou mají navzájem tvořit aliance a pomocí strategie vyšachovat ostatní, Pokud se stane, že vznikne velká aliance, která začne vyhazovat lidi, tak to znamená, že členové dané aliance hrají dobrou hru. Podmanili si kmen a mají převahu. O to tam jde. To že jim v tom nikdo jiný nezabránil je problém té menšiny co tam zbyla. Zároveň není důvod hru kvůli tomu quitovat. Ikdyž nemá člověk alianci, tak se může ve hře udržet pomocí vyhrávání individuálních imunit/nalézání skrytých symbolů. Jen na to musí mít. Na druhou stranu, to že jsi v kmeni v menšině neznamená, že jsi na tom hnedka špatně. Jelikož o vítězi hry na konci hlasují hráči, tak logicky si nechceš do finále dotáhnout někoho, kdo celou dobu vede velkou alianci, protože pro něj budou všichni hlasovat, jelikož hrál dobrou hru. Tím pádem ho někdo pravděpodobně zradí atd. atd...

  Ta hra vypadá takhle na pohled jednoduchá, ale je opravdu hodně komplexní a její vývoj záleží na hráčích samotných. Ano, bylo by smutné, kdyby se někdo rozhodl ze hry odejít, ale skoro vždycky se můžeš ze dna vyhrabat, když na to máš. Jsou desítky možností, které mohou nastat a já je tu nebudu vypisovat, protože to by byla dost dlouhá slohovka.

  Jsem rád, že se zapojuješ do diskuze, ale ocenil bych, aby jsi přišel třeba i s nějakými nápady, jak bys problémy, které vidíš, řešil. A věř mi, než jsem sem tohle téma házel, tak jsem nad celkovou organizací opravdu nějakou dobu přemýšlel a dost věcí jsem podle mě vychytal. Jen jsem to sem všechno nepsal, protože i bez toho je ten topic dlouhej až až.
  Uživateli TaisuJahoda se toto líbí.

Sdílej tuto stránku

Facebook: